Strona główna
O firmie
Kontakt
Aktualności
Hurtownia - szkło, narzędzia, materiały
Kursy i szkolenia
Piaskowanie i rycie w szkleO firmie


Nasza firma została założona w 1988 roku. Zajmuje się wykonywaniem lamp witrażowych i witraży.

Nasze wyroby wykonywane są ze szkieł najwyższej jakości - szkło produkcji amerykańskiej i potwierdzane certyfikatem oryginalności . W związku z wysoką jakością wykonywanych lamp jesteśmy w stanie konkurować z producentami z całego świata - nasze wyroby w większości eksportujemy do krajów Unii Europejskiej , Stanów Zjednoczonych , Kanady.

Lampy produkowane przez nas są wiernymi replikami lamp Tiffany'ego , wystawiane i sprzedawane są w siedzibie Firmy i w naszej  Galerii  w Gdyni.Technika wykonywania lamp jest identyczna z techniką , którą wynalazł Luis Comfort Tiffany. Lampy są składane na formach , które były odciśnięte z oryginalnych lamp z przełomu XIX i XX wieku - żaden element nie jest upraszczany ani pomijany - dlatego można określać nasze wyroby jako repliki lamp tworzonych przez Tiffany Studios C.o. Szkło używane do wykonywania naszych lamp jest produkowane w sposób i metodami takimi jak 100 lat temu (jest to szkło ręcznie formowane)

Firma Tiffany Glass Center - Kortex współpracuje z projektantami wnętrz i producentami mebli stylowych , mebli kuchennych i producentami stolarki drzwiowej i okiennej.

W katalogu , który Państwu przedstawiamy na naszej stronie  www.kortex.com.pl  znajduje się tylko niewielka ilość modeli i wzorów dostępnych w naszej ofercie. Zamieszczone są tam głównie zdjęcia replik lamp Tiffany'ego , jednak w naszej ofercie znajdują się też lampy wykonywane techniką Tiffany - nie będące replikami - klosz składa się z mniejszej ilości elementów , szkło użyte do jego wykonania nie jest ręcznie formowane - co obniża jego cenę końcową. Istnieje również możliwość wykonania lampy lub witrażu na indywidualne Państwa zamówienie . W naszej ofercie znajdują się również lampy witrażowe połączone z naturalnym bursztynem lub lampy wykonane tylko z naturalnego bursztynu. Cennik dołączony do naszego katalogu dotyczy cen dla odbiorców indywidualnych . Jeżeli bądą Państwo zainteresowani naszą ofertą istnieje możliwość indywidualnej negocjacji cen.


 


Nowości

więcej
NOWY KATALOG SZKŁA I NARZĘDZI
więcej
więcej

Newsletter
Jeżeli chcą Państwo być powiadamiani o nowościach na stronie proszę dodać swój adres e-mail:

  

Powered by Agencja VSP